Читател на „Телеграф“ от квартал „Овча купел“ изпрати в редакцията пресни снимки на най-новия четириног съкварталец в района.
По думите на местните жители лисиците, които кръстосват улиците около блоковете там са няколко и стават все по-общителни спрямо хората.
Преди време пък се появиха кадри, в които се вижда, че лисици са сред обитателите и на софийските квартали „Младост“ и „Орландовци“.
Каква е причината за нашествието и дали става дума за липса на храна в нормалната за обитание среда на тези животни, все още не е ясно.
![]()
![]()
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.