Говорим по-евтино с Европа от понеделник

https://blitz.bg/obshtestvo/govorim-po-evtino-s-evropa-ot-ponedelnik_news207965.html Blitz.bg

По-ниски цени на роуминга на територията на целия Европейски съюз влизат в сила от началото на следващата седмица. Затова от понеделник и трите български мобилни оператори ще имат по-ниски тарифи за разговори с други държави от съюза.

 Когато се обаждаме от чужбина, ще плащаме по 56, вместо досегашните 68 стотинки на минута. Входящите разговори ще се таксуват с 3 стотинки по-малко - по 16. От 1 юли телекомите ще трябва да понижат и цените на едро за разговори извън мрежите си. Тарифата за т. нар. терминиране ще стане 2,3 стотинки, което е два пъти по-малко от досегашната. /БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай