Инфлуенсърка сподели за тревожна случка със „локали“ в центъра на Пловдив. Момче е избутало момиче точно в момента, в който тя преминавала с автомобила си край тях.
„Можеше да стане голяма беля от нищото“, казва пловдивчанката, която разказва за преживяното в профила си в ТикТок. Инцидентът се е разиграл на натоварения бул. „Шести септември“ на 31 март.
По думите ѝ тя шофирала, когато видяла група тийнейджъри, които се забавлявали, бутайки се помежду си.
Жената твърди, че едно момче е избутало момиче точно в момента, в който тя преминавала с автомобила си край тях. Момичето паднало на пътното платно пред колата, но благодарение на това, че шофьорката навреме е реагирала и е намалила, е бил избегнат по-сериозен инцидент.
Тя разказва, че ситуацията не приключила дотук – напрежението се повишило, след като използвала клаксона. Според нея един от „локалите“ излязъл пред автомобила и го блокирал.
По думите ѝ тийнейджърът дори ударил капака на колата и показал нецензурен жест към нея, което предизвикало смях сред останалите младежи.
Пловдивчанката подчертава, че е имало риск от верижна катастрофа, тъй като зад нея също са се движели други автомобили.
„Моля Ви се, говорете си с децата по-често... Не искам да критикувам никого, но им обръщайте внимание. Конкретно за тези неща, които може да им застрашат живота“, призовава тя.
Клипът предизвиква сериозен интерес в социалната мрежа и е гледан от над 240 000 души. Много потребители смятат, че ситуацията е била опасна, макар че има и такива, които не виждат проблем в поведението на младежите и го приемат като това, че просто си „живеели живота“.
Случаят отново поставя на дневен ред темата за поведението на част от тийнейджърите и т.нар. локали, които продължават да действат безнаказано и да тормозят деца и възрастни.