Излязоха резултатите от пробите за COVID-19 на контактните с пастора-евангелист от Лом

Той бе първият пациент с коронавирус в монтанската болница

https://blitz.bg/regioni/izlyazoha-rezultatite-ot-probite-za-covid-19-na-kontaktnite-s-pastora-evangelist-ot-lom_news738667.html Blitz.bg
Налице са резултатите от пробите на контактните с пастора от Лом, съобщава BulNews.

Припомняме, че той бе първият пациент с коронавирус в монтанската болница.

От здравните власти взеха проби на осемте души, които са били контактни с него на първи ред и те бяха изпратени в Националната референтна лаборатория. Резултатите на всички са отрицателни.

Проби за анализ бяха взети и на лекарите, медицинските сестри и целия персонал на инфекциозното отделение и пулмологията в лечебното заведение, а резултатите също са отрицателни.

Евангелистът се лекуваше в инфекциозното отделение на МБАЛ „Д-р Стамен Илиев“ в Монтана и вчера той бе изписан след като тестът му за COVID-19 e дал отрицателен резултат. 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай