„Продължаваме промяната“ откриха офис в Ямбол. На скромната церемония в неделя сутрин присъстваха началникът на кабинета на министър-председателя Кирил Петков Лена Бориславова и мъжът, с когото живее – зам.-председателят на НС Мирослав Иванов, пише Tribune.bg.

Това е една от редките съвместни публични изяви на двойката и се случва в момент, когато цялото общество се пита дали премиерът и шефката на кабинета му са мъжът и жената, заснети да влизат в апартамент в станалото популярно видео от охранителна камера.

Изненада! Този скрит детайл закопа прелюбодейците Киро и Лена СНИМКА

Нито Бориславова, нито Петков дават официална позиция по темата вече два дни.

Бориславова коментира и политическата обстановка в страната.

"Готови сме за нови избори, но преди това ще направим всичко възможно да не се стигне до такъв развой, заяви  тя.

„Трябва да има действащо Народно събрание, което да приеме онези 22 закона, които да гарантират едни 13 млрд. лева да влязат за българските домакинства и бизнес“, подчерта Бориславова.

Тя допълни, че създалата се ситуация в парламента е сценарий, целящ да дестабилизира управлението. По думите ѝ на този етап усилията на кабинета не са концентрирани в търсене на заместници на напусналите коалицията министри от партия "Има такъв народ" (ИТН), а в посока приемане на актуализацията на бюджета и законодателните промени.

„Ние разчитаме на нашите колеги, които ще сложат личната отговорност към хората, гласували за тях, над партийната принадлежност. Имаме убеждението, че такива хора има в Народното събрание и те са готови да работят с нас. Все пак става въпрос за 7 млн. граждани, които разчитат на този бюджет в условия на инфлация, енергийна криза и криза с цените на горивата“, каза Бориславова.

Според заместник-председателя на парламента Мирослав Иванов текстовете на бюджета са сами по себе си достатъчен аргумент „всеки един народен представител с достатъчно здрав разум да ги подкрепи“. По думите му, за съжаление, се очаква от ГЕРБ, ДПС, ИТН и „Възраждане“ да направят популистки предложения при гласуването на актуализацията, които ще поставят правителството пред избор, дали да се пречупи или да запази финансовата стабилност на държавата.