Извадиха 10 000 лева от касите на длъжници

https://blitz.bg/obshtestvo/izvadiha-10-000-leva-ot-kasite-na-dlazhnici_news42718.html Blitz.bg

Данъчни от Пазарджик иззеха над 10 000 лева от касите на длъжници. Акцията е срещу длъжници, които не са изплатили данъците и осигуровките си навреме.

Бирниците влизат в магазини и прибират парите от оборота за деня като по този начин попълват липсите. Данъчнити събират борчовете в присъствието на полицаи, а всяко “вземане” се протоколира. Атаката е по график, а в списъка са фирми, които дължат над 20 000 лева.
Освен магазини, данъчнити обикалят шивашки предприятия, строителни фирми и дърводелски цехове в цялата област./БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай