Каква е причината за зверските тапи в тунел "Витиня"

Трафикът в отсечката е напълно ограничен, като движението преминава двупосочно в платното за Варна

https://blitz.bg/obshtestvo/kakva-e-prichinata-za-zverskite-tapi-v-tunel-vitinya_news1116229.html Blitz.bg

От огромни задръствания на магистрала „Хемус” близо до София от дни се оплакват шофьори. Тапите са заради продължаващия ремонт в платното за София на 7-километров участък от магистралата между 23-и и 30-и км.

Трафикът в отсечката е напълно ограничен, като движението преминава двупосочно в платното за Варна.

Имаше сигнали за стотици коли, запушени в четвъртък повече от 1 час в тунел „Витиня”.

АПИ проговори за драмата с тунелите на "Хемус"

Директорът на Областното пътно управление-София обясни пред NOVA, че това е станало на 30 октомври вечерта. Причината е била аварирал тежкотоварен автомобил, на който се скъсали болтовете на едното колело. Това е станало точно преди временната организация, като така блокира движението в посока София.

„Колегите от Пътна полиция, поддържащата фирма и Областното пътно управление, са се заели веднага с това да бъде преместен камионът. Това се е случило в рамките на час, а през това време се е образувало задръстване в тунела”, заяви инж. Румен Сачански. Той увери, че в този момент огромните вентилатори в тунела са били включени.

„Колегите е трябвало да спрат движението преди тунела, но са мислели, че по-бързо ще се справят със ситуацията”, каза инж. Сачански.

Голям проблем в 3 от тунелите на "Хемус"

Ремонтите по магистралата продължават. Инж. Сачански обясни, че участъкът между 23-ия и 29-ия км е бил един от най-проблемните. Срокът за завършване е 14 ноември, ако няма екстремни метеорологични условия. 

Следващи ремонти ще има напролет.

 

Още по темата
Коментирай