Камери, охранители и огради ще пазят децата в училищата

Експерти обсъждат затягането на сигурността в учебните заведения

https://blitz.bg/obshtestvo/kameri-ohraniteli-i-ogradi-shte-pazyat-decata-v-uchilishtata_news401966.html Blitz.bg

Представители на няколко министерствата, както и експерти от охранителни фирми ще обсъдят как да се подобри охраната в училищните сгради. Идеята е всички училища в страната да бъдат с охрана, огради и камери. За целта държавата отделя 1,5 милиона лева. Въвежда се и по-строг пропускателен режим.

В момента 40 % от училищата в страната нямат охранителна система, съобщава Нова телевизия. Министерството на образованието е изготвило карта на местата, в които няма система за наблюдение и контрол в училище.

Предвиждат се и обучения на учители за реакция при кризи. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай