Представители на няколко министерствата, както и експерти от охранителни фирми ще обсъдят как да се подобри охраната в училищните сгради. Идеята е всички училища в страната да бъдат с охрана, огради и камери. За целта държавата отделя 1,5 милиона лева. Въвежда се и по-строг пропускателен режим.
В момента 40 % от училищата в страната нямат охранителна система, съобщава Нова телевизия. Министерството на образованието е изготвило карта на местата, в които няма система за наблюдение и контрол в училище.
Предвиждат се и обучения на учители за реакция при кризи. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.