Кестените цъфнаха - иде люта зима

https://blitz.bg/obshtestvo/kestenite-cafnaha-ide-lyuta-zima_news58766.html Blitz.bg

Кестените в Русе цъфнаха за втори път през тази година. Явлението може да се види от всички пред сградата на областна и общинска администрация - Русе, както и по някои централни улици като "Плиска", например. Паметливи подсещат, че в града това се е случвало и друг път, пише "Стандарт".

Според народните вярвания цъфнали кестени през есента предвещава сурова зима. Засега обаче синоптиците обещават слънчево време.

Но започва септември, а има ли "р" в месеца трябва да си носим връхна дрешка.
www.standartnews.com

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай