Кестените в Русе цъфнаха за втори път през тази година. Явлението може да се види от всички пред сградата на областна и общинска администрация - Русе, както и по някои централни улици като "Плиска", например. Паметливи подсещат, че в града това се е случвало и друг път, пише "Стандарт".
Според народните вярвания цъфнали кестени през есента предвещава сурова зима. Засега обаче синоптиците обещават слънчево време.
Но започва септември, а има ли "р" в месеца трябва да си носим връхна дрешка.
www.standartnews.com
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.