Недоглеждане при радостта след раждането, грешно подадени данни или отнесен чиновник, но… момче се води по документи момиче. Това съобщава в новия си брой печатното издание „Родопи voice“.
Наложи се да бъде поискана помощ от съда за жител от Кърджаалийско.
Молбата бе за промяна в бащиното и фамилното име в Акта за раждане, а също така и на ЕГН-то, защото в пол е записан „женски“.
Магистратите допуснаха промяната в данните, които да бъдат отразени от длъжностните лица по гражданско състояние в Община в региона, а момчето да стане отново момче и по документи.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.