Кошмар сполетя жителите на този квартал в София

Вероятно се касае за авария, която е предизвикана от прекаленото натоварване на мрежата

https://blitz.bg/obshtestvo/koshmar-spoletya-zhitelite-na-tozi-kvartal-v-sofiya_news1094269.html Blitz.bg
© Снимка: Shutterstock

Неприятна изненада сполетя жителите в центъра на София. В столичния квартал "Оборище" останаха без ток в жарката лятна вечер. Днес, когато температурите достигаха над 30 градуса и климатиците са спасение за мнозина, нужното електричество бе прекъснато.

Вероятно се касае за авария, която е предизвикана от прекаленото натоварване на мрежата.

В сайта на електроразпределителното дружество, което отговаря за територията на София, излизаше следното съобщение:

Съобщението гласеше:

Населено място: ЦЕНТРАЛНА ГР.ЧАСТ СОФИЯ общ.Оборище

Тип прекъсване: непланирано

Начало на прекъсването: 08.07.2025 21:15

Очаквано време за възстановяване на захранването: 08.07.2025 21:30

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай