Кошмар в БГ болница: Компютърен вирус щял да убие пациент 

Мъжът бил на масата, когато докторът сложил флашка, заразена с „червей”

https://blitz.bg/obshtestvo/koshmar-v-bg-bolnica-kompyutaren-virus-shtyal-da-ubie-pacient_news467723.html Blitz.bg

Вирус в компютърната система за лъчетерапия щял да убие пациент на Националната онкологична болница през 2011 г., се разбра на Регионалния форум за киберсигурност. 

Мъжът бил на масата, когато докторът сложил флашка с данните за лечението на пациена. 

На нея обаче имало „червей”, който превзел системата и лекарят нямал контрол над нея.

Болният бил на косъм от смъртта, преди да дръпнат шалтера на апаратурата. 

Отнело 3 дни, за да може лекарите да си върнат контрола над уреда за лъчетерапия, чийто софтуер бил поправен от германци.
 
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай