Вирус в компютърната система за лъчетерапия щял да убие пациент на Националната онкологична болница през 2011 г., се разбра на Регионалния форум за киберсигурност.
Мъжът бил на масата, когато докторът сложил флашка с данните за лечението на пациена.
На нея обаче имало „червей”, който превзел системата и лекарят нямал контрол над нея.
Болният бил на косъм от смъртта, преди да дръпнат шалтера на апаратурата.
Отнело 3 дни, за да може лекарите да си върнат контрола над уреда за лъчетерапия, чийто софтуер бил поправен от германци.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.