Кошмарна статистика от Варна! Едва 11-годишен е...

В клиниката са регистрирани и три смъртни случая на хора, употребили фентанил

https://blitz.bg/obshtestvo/koshmarna-statistika-ot-varna-edva-11-godishen-e_news1070925.html Blitz.bg

През миналата година в клиниката по токсикология към Военноморската болница във Варна са приети повече от 520 пациенти с остри интоксикации заради употреба на наркотици.

Това съобщи ръководителят на лечебното заведение проф. д-р Снежа Златева.

По думите ѝ 36 от пациентите са били малолетни. Най-малкият приет по спешност е бил 11-годишен, след употреба на екстази.

В клиниката са регистрирани и три смъртни случая на хора, употребили фентанил.

Малолетните посягат най-често към канабиса, посочи Златева, цитирана от БТА.

По думите ѝ сред пациентите на клиниката е имало и такива, употребили метамфетамин или райски газ. Само един младеж е приет в болницата, защото си е бил хероин.

При пълнолетните преобладават комбинираните интоксикации, допълни Златева и обясни, че се смесва всичко, заедно с алкохол. Най-голямата група сред пациентите са хора, навършили 40 години, каза още експертът.

Според нея това означава, че точно те са родители, близки или роднини на децата, които посягат към наркотиците.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай