Не става въпрос за раздразнение. Винаги сме искали и казвали, не само заради председателството, което е един уникален шанс за нас, да покажем България като стабилна, надеждна държава в ЕС, която може да отстоява своите интереси. Ако в същия момент в държавата се излъчват грозни сигнали и се заливаме с фалшиви новини и грозен медиен пиар, само уронваме престижа на държавата си. Как да чуят нашия глас, като от нас единственото, което чуват, са елементарни, популистки, но гръмко звучащи медийни провокации. Така коментира в ефира на БНТ министър Лиляна Павлова намерението на ГЕРБ да бори фалшивите новини на БСП.
Павлова допълни, че „светът не започва и не свършва с Европредседателството“, но то е важно, защото дава възможност на България да покаже, че е способна да отстоява политики на международно ниво. Павлова подчерта, че подготовката на Европредседателството върви с много добри темпове.

„Ясно е, че всеки отстоява своите политики и приоритети, но трябва да търсим пресечните точки, а не разделението. Няма нужда да се разделяме, а трябва да се обединим“, каза още Павлова.

„Когато на един партиен конгрес топ темата ти е общонационалният интерес и обясняваш какви велики предложения имаш и какво ще направиш в името на интереса на България, а написаното е едно към едно спрямо  приетото от правителството като рамка по време на председателството, изглежда смешно“, каза също Павлова, коментирайки конгрес на социалистите от изминалите почивни дни.

„Ако искат да кажат, че ще работим заедно, нека работим заедно. А те се представят като различни и велики“, добави тя.

Лиляна Павлова заяви, че обвиненията в корупция са „лесна дъвка за дъвчене“, но е трудна за доказване. Според нея управляващите правят всичко възможно да разследват сигналите за корупция, но недоказаните обвинения петнят репутацията на България.

По въпроса с антикорупционното законодателство Павлова заяви, че професионалистите работят усилено законът да се прецизира и заяви, че според нея предложението на опозицията изглежда като връщане на Държавна сигурност. "Виждаме провала на Румънския модел, затова трябва да се поучаваме от грешките. Да намерим компромисен вариант. Трябва да се предприемат мерки за корупцията, но въпросът е как ще се осъществява контролът, каза тя.

Лиляна Павлова изрази надеждата, че до края на мандата на правителството България ще влезе в Шенген и Еврозоната. Според нея България отговаря на изискванията за Шенген, но в неприемането на страната ни „има политически нюанс“.