Лом пред бедствено положение заради боклука

https://blitz.bg/obshtestvo/lom-pred-bedstveno-polozhenie-zaradi-bokluka_news48846.html Blitz.bg

Община Лом поиска помощ от Националното сдружение на общините за преодоляване на кризата с отпадъците, съобщи БНР. Настоява се за изпращане на техника за събиране и извозване на боклука от улиците.

Кметът на Лом Пенка Пенкова заяви, че има готовност да обяви бедствено положение в близките един –два дни и да поиска помощ за почистването на града от местните фирми и съседните общини. Гражданите ще бъдат призовани да помагат с доброволен труд.
От началото на май концесионерът по чистотата “Титан - Север” не чисти града и кофите за смет са препълнени. Работниците на фирмата не са получавали заплатите си от три месеца и са обявили стачка. /БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай