Любовна драма нажежи страстите в Монтанско. 15-годишна ученичка избяга от дома си и се скри при приятеля си в съседното село. Случаят вдигна на крак полицията в Монтана и притесни жителите на село Белотинци, пише BulNews.
През вчерашната вечер е получен сигнал на тел.112 от разтревожена майка. Пред дежурния жената разказала, че непълнолетната ѝ дъщеря е избягала от дома си, за да заживее с приятеля си. Момичето събрало багаж набързо и въпреки съпротивата от страна на майка ѝ, заминало към село Вирове, за да дели съвместно ложе с нейния 19-годишен любовник.
На мястото веднага бил изпратен полицейски екип, който започнал разследване. Не след дълго 15-годишното момиче било намерено в дома на младежа и откарано обратно при майка си. Оказало се обаче, че това не е единичен случай.
При последвалата проверка униформените изяснили, че двойката всъщност живеела на семейни начала в периода от септември до ноември 2025 година. Какво е довело до това обаче, момичето да се прибере вкъщи и след това отново да заживее в дома на младежа, не става ясно.
По случая от снощи е образувана преписка по чл. 191, ал. 1 от Наказателния кодекс, който касае съжителство с непълнолетно лице.
Работата по случая продължава.
ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ