41-годишната ромка Гюрга Йорданова разпъна одеяло в градинката пред областната администрация в Плевен днес. Тя обяви, че смята да заживее върху райграса с шестте си деца, докато не й дадат жилище.
Вчера следобед жената била извадена с полиция от къща на "Жилфонд" на ул. "Марин Дринов" 6 , където се била самонастанила.
Първоначално многодетната бездомна циганка пренесла покъщнината си пред сградата на общината, но полицаи я помолили да се премести. Така се настанила пред съседната сграда на областта, пише "Стандарт".
"Писах до президента Георги Първанов. Оттам ми пратиха писмо с препоръка незабавно да ми решат жилищния проблем. Но така и не ме настаниха никъде", разказа жената. Децата й са на възраст от 6 месеца до 18 години. Гюрга Йорданова се засели под открито небе малко след края на работния ден, когато и общинските чиновници, и социалните работници си бяха тръгнали. През 2003 година първият й мъж бе жестоко убит край с. Горна Митрополия. Делото за смъртта му все още не е приключило. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.