Милионерите у нас 60 пъти повече

https://blitz.bg/obshtestvo/milionerite-u-nas-60-pati-poveche_news114151.html Blitz.bg

Според подадените данъчни декларации за година милионерите в България са се увеличили 60 пъти

В последната кампания 1673-ма българи са записали в данъчните си декларации, че са спечелили над 1 млн. лв. през 2010 г., Това е увеличение от 60 пъти само за година, пише „24 часа”.

22-ма от тях са посочили доходи над 10 млн. лв.

През 2010 г. личен доход над един милион декларираха 28 българи, а година по-рано - 87 души.

Експерти обясняват ръста на милионери с това, че заради кризата много хора са били принудени да продадат бизнеса си, а получените пари са обявили като доход на физическо лице пред данъчните.

В някои случаи бизнесмените се разделили с фирмите си дори на загуба.

Най-високият личен доход, обявен пред данъчните, е 60 млн. лв. Всичките пари, декларирани от 30-те най-богати, са общо 447 млн. лв.

След заповед на шефа на НАП Красимир Стефанов всеки от едрите данъкоплатци има свой личен данъчен инспектор, който го консултира.



Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай