Министерството на отбраната предупреждава: Военни колони ще се придвижват по републиканската пътна мрежа

От ведомството уточняват, че за осигуряване на безопасността на движението по пътищата, автоколоните ще бъдат съпровождани от екипи на Служба „Военна полиция“

https://blitz.bg/obshtestvo/ministerstvoto-na-otbranata-preduprezhdava-voenni-koloni-shte-se-pridvizhvat-po-republikanskata-patna-mrezha_news1159478.html Blitz.bg

Личен състав и специализирана техника от Сухопътните войски ще се придвижват по републиканската пътна мрежа на 29 юни (понеделник) и на 4 юли, съобщиха от пресцентъра на Министерството на отбраната.

Военните колони ще пътуват от пунктовете си за постоянна дислокация до учебен полигон „Корен“ и обратно.

Мащабното придвижване е свързано с провеждането на планирана полева подготовка на формированията.

От ведомството уточняват, че за осигуряване на безопасността на движението по пътищата, автоколоните ще бъдат съпровождани от екипи на Служба „Военна полиция“.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай
1 Коментара
Тити
преди 1 час

Това е Голям въпрос за всички българи.,, Кой плаща за разбитите пътища на България , когато преминава през тях военна техника. Военното министерство се правят на ощипани

Откажи