Дефицитът на НОИ най-вероятно в края на годината ще е около 555 милиона лева, прогнозира социалният министър Тотю Младенов в предаването „Недля 150” по БНР.
Това се очертава при 90% плащане на субсидията от държавния бюджет, поясни той.
В тази ситуация социалният министър коментира, че ще се върви към осмисляне на всички предложения на синдикатите и на работодателите и съответно изграден върху тях антикризисен пакет от мерки. Като предложенията, по които ще работят от Министерството на труда и социалната политика, Младенов изтъкна това „да не се наруши цялостната социално-осигурителна защитна мрежа и да се стимулира бизнеса в икономическата криза”.
Тотю Младенов заяви още, че само за полугодието вече са похарчени предвидените за цялата година пари. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.