Младенов:555 млн.лв. ще е дефицитът на НОИ

https://blitz.bg/obshtestvo/mladenov555-mlnlv-shte-e-deficitat-na-noi_news57514.html Blitz.bg

Дефицитът на НОИ най-вероятно в края на годината ще е около 555 милиона лева, прогнозира социалният министър Тотю Младенов в предаването „Недля 150” по БНР.

Това се очертава при 90% плащане на субсидията от държавния бюджет, поясни той.

В тази ситуация социалният министър коментира, че ще се върви към осмисляне на всички предложения на синдикатите и на работодателите и съответно изграден върху тях антикризисен пакет от мерки. Като предложенията, по които ще работят от Министерството на труда и социалната политика, Младенов изтъкна това „да не се наруши цялостната социално-осигурителна защитна мрежа и да се стимулира бизнеса в икономическата криза”.

Тотю Младенов заяви още, че само за полугодието вече са похарчени предвидените за цялата година пари. /БЛИЦ


Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай