Мор във Варна, хората капят като круши

Бях като парцал. Все още ме болят краката и трудно вървя, каза варненец

https://blitz.bg/zdraveopazvane/mor-vav-varna-horata-kapyat-kato-krushi_news976257.html Blitz.bg

Тежък грип върлува във Варна, съобщава Varna24.bg.

Хората разказват, че са го изкарали много тежко. Общото, което ги обединява е, че не са имали температура.

Симптомите са: силни мускулни болки, отпадналост, умора.

"Бях като парцал. Все още ме болят краката и трудно вървя, но тези крайници са по-чувствителни при мен", разказа човек, който е изкарал грипа.

Той довери, че и негови приятели са боледували.

Интересното обаче е, че според официални данни на Регионалната здравна инспекция за миналата седмица от лабораторни изследвания няма регистриран случай на заболял с диагноза грип.

Това се обяснява с факта, че хората, които бяха разпитани при репортерската проверка, разказаха, че не са се обаждали на личните си лекари, а са предприели самолечение, като са заложили на традиционните медикаменти при грип и на повече витамини.

Следете актуалните новини с БЛИЦ и в Telegram. Присъединете се в канала тук

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай