Над 200 000 българчета имат астма

https://blitz.bg/obshtestvo/nad-200-000-balgarcheta-imat-astma_news43675.html Blitz.bg

Всяко четвърто дете от 1000 у нас на възраст от три години страда от алергия. Над 200 000 българчета имат астма. Това съобщи д-р Дора Пачова, председател на Асоциацията на лекарите хомеопати.

Всяка година 5-6% от българите развиват бронхиална астма. В Европа болните са повече от 80 млн. души, като разходите за лечението им са 100 млрд. евро годишно. По думите на д-р Пачова прогнозите са, че след шест години всеки втори жител на планетата ще има нужда от лекарска помощ.
Често подценявани алергичните състояния водят до по-сериозни заболявания, като най-добрата терапия за тях е хомеопатичната, казва д-р Пачова, съобщава БНР. /БЛИЦ



Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай