Не са само от Близкия Изток: Китайски мигранти напират през България

Сръбски гражданин, с български паспорт, е арестуван преди граничния пункт „Кулата“ при опит да премине в Гърция с джип, в който са открити 7 китайци

https://blitz.bg/obshtestvo/ne-sa-samo-ot-blizkiya-iztok-kitayski-migranti-napirat-prez-balgariya_news1101961.html Blitz.bg

Сръбски гражданин, с български паспорт, е арестуван преди граничния пункт „Кулата“ при опит да премине в Гърция с джип, в който са открити 7  нелегални мигранти от Китай.

Аресът е станал в събота следобед, след проверка на джипа от служители на гранично полицейско управление- Петрич и за пореден път бе осуетен опит за международен трафик на хора, пише Struma.com

Сръбският шофьор  е задържан, а китайските граждани са настанени във временен лагер в столицата. Случаят е част от познатия вече канал за трафик на китайци с  участници от няколко държави, включително и от България. 

Само преди две седмици граничните полицаи задържаха микробус с китайци, които искали да влязат в Гърция, пред Сърбия и Косово. Кацат със самолети в Сърбия, намират каналджии, които да ги преведат през зелена граница до България, след това правят опити да влязат в Гърция през ГКПП Кулата, а през гръцките пристанища да стигнат до вътрешността на Европа.  

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай