Севи Михайлова от Асеновград изгубила портмонето си с пари, банкови карти и лични документи и не се надявала да го открие отново. По думите ѝ, непознат човек го предал в полицията, без да търси благодарност, а тя разказва за случката в публикация в местна фейсбук група. Официално потвърждение от полицията за предаването на портмонето няма — информацията е по данни на самата Михайлова.
Михайлова предполага, че портмонето е паднало пред офис на куриерска фирма. В него имало пари, дебитни карти и лични документи, но най-голямото ѝ притеснение било за банковата карта на възрастна жена, за която тя се грижи, пише trafficnews.bg.
„Толкова много се притесних – не заради парите, картите или личните ми документи, а за картата на една 86-годишна баба, която ми се доверява и всеки месец ѝ тегля пенсията, понеже е сама“, пише Михайлова. И допълва: „Не мислих, че ще видя това портмоне отново, но за пореден път си казвам, че все още има добри, честни и съвестни хора. Не знам кой е човекът, който го е намерил и го е предал в полицията, но искам да му благодаря чрез тази група за доброто дело, което е направил.“
Жената отправя и сърдечни пожелания към непознатия. „Благодаря ви от сърце. Бъдете жив и здрав и от Бога благословен. От днес нататък ще бъдете в моите молитви и никога няма да забравя добрината, която направихте“, категорична е тя.
Към момента няма официално потвърждение от полицията в Асеновград за случая — цялата информация за предаването на портмонето е по данни на публикацията на Михайлова във фейсбук.
Публикацията на Михайлова предизвика силен отзвук в социалните мрежи. Тя събра над 1400 харесвания и стотици коментари, изпълнени с признателност към непознатия добродетел.
Мнозина от коментиращите споделят, че и те са преживели подобни случки и са срещали непознати хора, които без колебание са върнали изгубени портмонета, документи или телефони.
„Благословени да са тези честни хора“, пише един от потребителите. „Добрите хора няма да свършат“, убеден е друг. Сред най-харесваните коментари е и следният: „Браво на добрия, честен и съвестен човек! Първо ще благодаря на родителите и семейството му, че са го възпитали така, после на него самия и ще го помоля по същия начин да възпитава и своите деца“.
Мнозина отбелязват, че подобни истории заслужават да се разказват по-често. „Трябва по-често да се говори за добрите примери, защото около нас сякаш има само лъжи, насилие и трагедии. Браво!“, пише друг потребител.
Млада жена пък споделя, че понякога един непознат, избрал да постъпи правилно, е достатъчен, за да върне вярата в хората.
