Занапред хората в пенсионна възраст без проблем ще могат да се пенсионират и да останат да работят, като вземат едновременно и пари за старост, и заплата, пише "Труд".
Това е една от промените в Кодекса за социално осигуряване, приети от надзорния съвет на НОИ. Според нея отпада досегашното изискване, да напуснеш работа и да не се осигуряваш, за да излезеш в пенсия.
В момента, за да се пенсионира човек, трябва да отговаря на три условия - да е навършил минималната възраст за това (60 г. за жените и 63 г. - за мъжете - б.а.).
Повече можете да прочетете тук.
/БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.