Нов удар по джоба на летовниците: Колко струва сянката в Созопол

Наред с ценоразписа, стопанисващите плажната ивица са въвели и две изрични ограничения за летуващите в тази зона

https://blitz.bg/obshtestvo/nov-udar-po-dzhoba-na-letovnicite-kolko-struva-syankata-v-sozopol_news1154656.html Blitz.bg
© Shutterstock

Табела с ценоразпис за летния сезон на Централния плаж в Созопол вече е поставена и показва сумите в евро, които ще трябва да дадем за ползването на плажни принадлежности в платената зона. Това става ясно от снимка във групата "Созопол - Град на веселието“, информира Plovdiv24.bg. 

Тарифи в платената зона на плажа

Посетителите на Централния плаж в Созопол, които желаят да ползват услугите в обособената платена зона, трябва да заплатят 3.58 евро за наемането на един чадър. На същата стойност от 3.58 евро се предлага и единичен шезлонг.

Допълнителното наемане на масичка към плажното място струва точно 3.00 евро. За удобство на туристите концесионерът е предвидил и общ пакетен вариант – цената за цял комплект, който включва един чадър, два шезлонга и масичка, е фиксирана на 13.00 евро.

"Много жалко, как сами си гоним туристите! В Гърция за 12 евро, получавам 2 фрапета ( или 2 фреша) + 2 води, а на плажа се разполагам с чадър, 2 шезлонга, стол, пуф, масичка. Душ и тоалетна - чисти, паркинг със сянка!", коментира потребител под поста

Работно време и въведени забрани

Информационната табела указва, че официалното работно време на платената зона е от 09:00 до 18:30 часа. Наред с ценоразписа, стопанисващите плажната ивица са въвели и две изрични ограничения за летуващите в тази зона.

На първо място е въведена категорична забрана за поставянето на лични чадъри от страна на гражданите в рамките на платената територия. Второ - е пълната забрана за допускането и престоя на домашни любимци на територията на плажа.

"Поне да бяхте сменили чадърите с по-големи за тези пари! Пък и щом мразите кучета ,ми паднахте в очите и не само на мен! Между другото, ако съм на този плаж и някой ми надува главата с блутут колонка с мазна чалга,как ще процедирате?", коментира друг.

"Не е цена като за празна маса. Поне по 1 вода може да давате", заявява трети.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай
3 Коментара
един
преди 3 седмици

Последно бях в Созопол като студент. Няма да забравя барчето при Льопи (който я помни и поздрав, ако чете). Имаше приказка: "Отивам на море в Созопол, за да се видим с приятелите." След това започна застрояването и загубата на облика... От много години в Гърция...

Откажи
друг
преди 3 седмици

И аз последно бях в Созопол преди доста години, поне от 7 години не съм стъпвал на българското Черноморие :( Нямам желание, пък и цялото семейство също. Жалко за съсипананите ни курорти .... посещаваме други държави - Гърция, Испания, Турция...

Откажи
Еееее
преди 3 седмици

Не стъпвам, дъ съ управят

Откажи