Промяната предвижда на всеки три седмици българските шофьори от Европа да се прибират у нас. На практика камионите спират да работят, а превозвачите не могат да изпълнят договорите си. “Ако това стане, фалираме, а хиляди шофьори остават без работа”, заяви Петко Ангелов от Камарата на автомобилните превозвачи в България. 70 хил. са българските камиони, които возят стоки в Европа.
Големите страни в ЕС се страхуват, че българските, полските, унгарските и румънските камиони вземат дял от пазара им. Най-много за приемане на новата регулация настояват Германия и Франция. Родните превозвачи обмислят протести и настояват българското правителство да се възползва от европредседателството и да постави остро въпроса.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.