Нови BMW-та за по 350 000 лева возят ключови министри от властта!

НСО обогати парка си с престижни баварски автомобили

https://blitz.bg/obshtestvo/novi-bmw-ta-za-po-350-000-leva-vozyat-klyuchovi-ministri-ot-vlastta_news1090594.html Blitz.bg

Националната служба за охрана (НСО) обогати автопарка си с няколко суперлуксозни лимузини BMW от модела 740D, научи БЛИЦ от свои източници.

Престижните премиум коли вече са на разположение на няколко министри от кабинета "Желязков".

Проучване на медията ни установи, че цената на един такъв автомобил е около 350 000 лева или малко над 176 000 евро.

Новите коли ще заменят дългогодишните дизелови ветерани S350 на немския концерн "Мерцедес", някои от които са навъртели над половин милион километра пробег.

BMW 7

В салоните на новите "баварци" членовете на правителството ще се чувстват като в космически кораб. Лимузините са снабдени с уникално удобни седалки, а салоните им са оборудвани с цветни монитори, които наподобяват цветни телевизори.

Преди около година НСО се снабди с три нови бронирани леки автомобили "Мерцедес". Придобитите от службата за охрана автомобили, както и всички други оперативни активи на службата, не са предназначени за конкретно охранявано лице, а ще се експлоатират по целесъобразност.

С новите автомобили преимуществено осъществявани законовите функции на НСО по осигуряване на чуждестранни официални лица на посещение у нас, както и на лицата по чл. 20, ал. 1 от Закона за националната служба за охрана (президента, председателя на Народното събрание и министър-председателя). 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Още по темата
Коментирай