1,4 км елпроводници са откраднати от 11 междустълбия в ловешкото с. Дойренци вчера. Към момента няма задържани по случая, съобщи днес ОД на МВР-Ловеч.
Дойренци нашумя с поредицата от домови кражби от началото на година. Наскоро селището, в чието гробище е погребан бившият министър-председател от времето на тоталитаризма Гриша Филипов, дори отбеляза печален рекорд - за една нощ 7 ограбени къщи. Кметицата на селището Марияна Хитова вече официално се ожали от неуловимите апаши, а нейният съселянин и бивш кандидат-кмет Тодор Горанов поиска да се формира отряд доброволци срещу хайдуците или да се наемат охранители от новосформираната общинска полиция в Ловеч. /Гергана Димитрова, БЛИЦ