Опашките отмениха гаврата с флашките

https://blitz.bg/obshtestvo/opashkite-otmeniha-gavrata-s-flashkite_news55255.html Blitz.bg

Гаврата с винетките, които всеки влизащ в България бе изнудван да купи, отпадна след грандиозни опашки и скандали по границите.

"Винетната такса и флашката за коли от ЕС отпадат в 0 ч на 1 юли", обявиха от Националната агенция “Пътна инфраструктура” след запитване на в. "24 часа".

Хиляди бяха блокирани часове пред табелата “Добре дошли в България” на влизане от Сърбия. Преминаването през Калотина отнемаше средно по 6 ч.

Основният проблем са т. нар. флашки за единен фиш. С USB устройството заплащането на такси и глоби става на едно място в банков офис след преминаването през целия процес на граничния контрол.

Българите с винетка на стъклото също трябва да минат през всички гишета заедно с вълната от турски гастарбайтери.

“Многократно настоявахме флашките за леки коли на граждани на ЕС да отпаднат и винетките да не се продават на границата, а по бензиностанциите като в Европа, но проблемът е в други институции, ангажирани с пътните такси", казаха от Гранична полиция. /БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай