Осем апарата „Бибраун” получи хасковската хемодиализа

https://blitz.bg/obshtestvo/osem-aparata-bibraun-poluchi-haskovskata-hemodializa_news49437.html Blitz.bg

Днес медицинските работници от Хасково имат повод за празнуване. Един от най-тежките проблеми на хасковската МБАЛ е решен. Осем нови, модерни апарата за хемодиализа на немската фирма „Бибраун” получи отделението тази сутрин.

Стойността на апаратурата надхвърля 250 000 лева. До сега отделението се обслужваше от отдавна остаряла апаратура и това създаваше сериозни проблеми на медиците. Новата апаратура ще може да обслужва нормално болните, които са на хемодиализа.
Тодорка Николова, БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай