Освободеният българин остава да работи в Нигерия

https://blitz.bg/obshtestvo/osvobodeniyat-balgarin-ostava-da-raboti-v-nigeriya_news25493.html Blitz.bg

Българинът Емил Цветков, който беше отвлечен, а по-късно освободен от бандити в Нигерия, сега се чувства добре и ще продължи да работи в тази африканска държава.

Цветков беше на медицински прегледи, които са показали, че той е в добро здравословно състояние с леки наранявания.

Цветков заяви пред Дарик радио, че не знае защо точно той е бил отвлечен. "Предполагам, че просто не са могли да отвлекат друг. Аз сравнително скоро дойдох в Нигерия. Може би отвличането ми е случайно. Не са успели да отвлекат някой „по-ценен”, от друга националност - може би е случайно. За тях всеки бял човек е някаква ценност, някаква разменна монета, нещо от този род", допълни Цветков. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай