Откриват “Варненско лято”

https://blitz.bg/kultura/otkrivat-varnensko-lyato_news142998.html Blitz.bg

Международният музикален фестивал "Варненско лято" ще бъде открит тази вечер в 20,00 ч. във фестивалния и конгресен център в морската столица. Първият концерт е посветен на 60-ата годишнина на европейската асоциация на фестивалите.

Солистите Анжела Ниси, сопран, Аурелия Варак, мецосопран и баритонът Иво Йорданов ще пеят под съпровода на варненския симфоничен оркестър.

Ще участват и учениците от майсторския клас на оперното студио на академия “Санта Чечилия”, камерен ансамбъл „Московски солисти” и Юри Башмет, бароков ансамбъл "Ле Тендре Амор", клавирно трио „Атос”, ансамбъл солисти от Хонг Конг и др.

Фестивалът ще приключи на 18 юли с изпълнения на Йълдъз Ибрахимова и варненски камерен оркестър.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай