Първа официална равносметка какво остана от София след бурната нощ Видео

Положиха доста усилия от почистващата фирма, за да се справят, заяви инж. Николай Неделков от Столичния инспекторат

https://blitz.bg/obshtestvo/parva-oficialna-ravnosmetka-kakvo-ostana-ot-sofiya-sled-burnata-nosht-video_news1121692.html Blitz.bg

След снощния протест в центъра на София започнаха огледи на нанесените щети. По думите на инж. Николай Неделков от Столичния инспекторат има поражения както по инфраструктурата и градската среда, така и по част от трамваите на градския транспорт. Повредени са и множество контейнери за отпадъци.

От "Спешна помощ" казаха колко са битите и ранените след погрома в София


"Беше прекъснато сметоизвозването през нощта. Възстанови се след 01:30 ч., когато полицията ни разреши. Тогава първо се освободиха линиите на градския транспорт така, че да могат да бъдат изтеглени контейнерите.

След това отпадъците бяха избутани плътно във велоалеите, за да може да започне работа по разчистване на пътните платна.

В 05:30 започна почистването с механизирани машини на пътните платна. Равносметката от снощи е, че има щети - както по инфраструктурата, така и по контейнерите, по градската среда, по градския транспорт.

Мрежата гръмна за протеста: Тероризъм! ППДБ са организатори на държавен преврат, а най-големият провокатор е Радев


Положиха доста усилия от почистващата фирма, за да се справят. Виждате, всичко е почистено. По информация към момента има 12 изгорели контейнера за разделно събиране.

В днешния ден ще бъде установен, както общия обем на нанесените щети, така и стойността след огледа. В целия център има охранителни камери и ще оставим органите на реда да си свършат работата.

Бяха извадени части от павета, цели павета, плочки от тротоара и след днешния оглед ще бъде установено всичко".

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай