На 1 януари Негово Светейшество Българският патриарх Максим ще оглави Василиевата св. Литургия в патриаршеската катедрала „Св. Александър Невски”.
Заедно с него в богослужението ще вземат участие Стобийският епископ Наум, главен секретар на Св. Синод, Знеполският епископ Йоан, викарий на Софийския митрополит, духовници от столицата и храмовото духовенство.
След св. Литургия ще бъде отслужен молебен за здравето и благоденствието на българския народ през 2009 година. /БЛИЦ
След св. Литургия ще бъде отслужен молебен за здравето и благоденствието на българския народ през 2009 година. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.