Павел Васев е новият директор на Народния театър

https://blitz.bg/kultura/pavel-vasev-e-noviyat-direktor-na-narodniya-teatar_news28218.html Blitz.bg

Павел Васев спечели конкурса за директор на Народен театър „Иван Вазов". Конкурсът се проведе в Министерството на културата днес.

Председател на комисията беше зам.-министър Иван Токаджиев.

При оценяването Павел Васев получи максимален брой точки. Той ще встъпи в длъжност от 5 януари 2009 г. за срок от 5 години.

Васев е бил и директор на Сатиричен театър "Алеко Константинов", на филмова студия, председател на Съюза на българските филмови дейци, както и директор на Българския културен център в Москва. /БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай