Павел Васев спечели конкурса за директор на Народен театър „Иван Вазов". Конкурсът се проведе в Министерството на културата днес.
Председател на комисията беше зам.-министър Иван Токаджиев.
При оценяването Павел Васев получи максимален брой точки. Той ще встъпи в длъжност от 5 януари 2009 г. за срок от 5 години.
Васев е бил и директор на Сатиричен театър "Алеко Константинов", на филмова студия, председател на Съюза на българските филмови дейци, както и директор на Българския културен център в Москва. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.