Плашат със стачка на пристанище Бургас

https://blitz.bg/obshtestvo/plashat-sas-stachka-na-pristanishte-burgas_news70600.html Blitz.bg

Синдикатите в бургаското пристанище правят утре по обед предупредителен протестен митинг пред входа на порта, събщиха от там.

Повод за протеста е взетият държавен заем за изграждане на терминал на пристанището. През 2008 год. е изтекъл гратисния период и от тогава фирмата изплаща приблизително по 3 млн. лв. на година /за 25 години/. Тези средства се превеждат в пристанищната инфраструктура.

Утре протестиращите ще поискат събраните кейови такси да остават в пристанище Бургас. Ако това не стане,  държавата трябва да поеме дълга според синдикалистите.

/БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай