Полицаи ще протестират на 24 май на магистрала "Хемус"

https://blitz.bg/obshtestvo/policai-shte-protestirat-na-24-may-na-magistrala-hemus_news48167.html Blitz.bg

Полицаи ще протестират на 24 май на магистрала "Хемус" в участъка София-Ябланица. Те няма да блокират движението, а само ще напомнят за своите искания. Целта е хората, които използват пътния участък, да забележат, че в системата на МВР има хора, които искат да им съдействат, заяви председателят на новосформираната синдикална федерация Иван Павлов, съобщи БНР.

Той поясни, че част от полицаите ще бъдат в униформи, а други с цивилно облекло. От синдикалната федерация бяха категорични, че служителите от системата на МВР няма да блокират пътя, а ще бъдат разположени по неговото протежение. От синдикалната федерация казаха още, че имат готовност да проведат други прояви, с които да изразят своето недоволство преди и между изборите.
Председателят на структурата Иван Павлов обяви, че искат да разберат от политическите партии какво предвиждат те в предизборните си платформи да предприемат те по отношение на политиката към полицаите. Павлов призова партиите да влязат в контакт с ръководството на федерацията и публично да представят своите програми за развитието на МВР. /БЛИЦ



Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай