Поройният дъжд в София и Пловдив удави протестите в 16-ия им ден. В столицата все още има хора по улиците, но и те се разотиват, прогонени от стихията. Вали и гърми, духа неприятен вятър, а времето рязко захладня. В Пловдив ситуацията е същата. Там протестът тръгна рехав, с около 50-ина участника, които бяха разгонени от дъжда рано-рано.
В София по традиция шествието тръгна от Министерски съвет. В начолото се събраха стотина души, после станаха 700, според някои информации дори 1000. Тръгнаха към Орлов мост, но дъждът се засили и повечето столичани се разотидоха. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.