Пращат на съд оценители заради терени за метрото

https://blitz.bg/obshtestvo/prashtat-na-sad-oceniteli-zaradi-tereni-za-metroto_news42934.html Blitz.bg

Четири вещи лица от Софийския грдаски съд ще бъдат изправени на подсъдимата скамейка, защото са надписвали цените на парцели, отчуждени за строителството на метрото. Това съобщава столичен ежедневник.

В средата на 2008 г. експертите надули стойностите на 3 терена на столичните булеварди „Драган Цанков” и „Г. М. Димитров”. При единия от случаите вещите лица преценили, че Столичната община трябва да плати 1,9 млн. лева на частен собственик, при положение че пазарната оценка на същия имот възлизала на 1,2 млн. лева. Друг от терените вместо за 100 хил. лева бил оценен за 700 хил. лева. След нови експертизи се оказало, че замесените в аферата експерти през 2 месеца са завишавали оценките на терените с по 200-300 хил. лева. Престъплението, което са извършили четиримата, е умишлено. Те са надписвали цените на имотите в пъти, казва наблюдаащият разследването прокурор Пламен Георгиев. Оценителите ще отговарят по чл. 291 от Наказателния кодекс за престъпление срещу правосъдието. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай