Проект, който е създаден от фондация „Пешеходци” цели да се намалят инцидентите (смърт и увреждания) при деца пешеходци и промяна в манталитета на младите участници. Днес инициативата бе представена пред журналисти.
За постигане на целта ученици от последните класове на гимназиите ще бъдат обучавани за доброволци, като те ще се стремят да намалят рисковете по пътищата, раздавайки листовки. Има идея да се изработят тетрадки и листовки, които ще съдържат рисунки, отразяващи най-честите рискове на пътя. Над 3 500 големи ученици и близо 15 000 по-малки ще участват в този важен проект, хвалят се организаторите от фондация „Пешеходци”. 350 рисунки свързани с безопасността получили организаторите на кампанията от малки ученици. Организаторите наградиха 23 деца, за най-добри творения, създадени на белия лист. Велосипеди, mp3 плейъри и топки получиха победителите, като първа награда получи третокласника Йоан, който яхна красиво ново колело. След получаване на наградите, малките хлапета изтъкнаха колко е важно да се спазват правилата на пътя
През лятото децата стават най-често жертви на пътнотранспортни произшествия, каза Ирена Димитрова, зам. Председател на Съвета за безопасност на движения на децата в София към Столична община, заради което именно сега се провежа този проект, който ще се стреми да намали рисковете от трагични обстоятелства. / Милан Николов, БЛИЦ