В източна Европа и Балканите ще бъдат много по-топли от цяла Европа.
Това е така, защото в Източна Европа живеят пламенните мъже, които ухажват още по-пламенните дами.
Това каза в ефира на bTV климатологът проф. Георги Рачев в своята прогноза за времето за следващите дни.
По думите му вече спокойно можем да вадим по-леки дрехи.
"Засега ще е така. Като цяло в Европа ще е топло.
На 8 март ще бъде фантазия. В Цяла Европа за женския празник ще бъде много топло. Балканите ще бъдат много по-топли от цяла Европа.
Очакваме утре в Югозападна България да е над 20 градуса.
По Средиземноморието температурите ще бъдат малко по-ниски. Морето все още се затопля.
На Пиренеите се очаква да много да вали. Спомняте си какво беше във Валенсия. На някои места ще падне над 100 л. на кв/м", прогнозира експертът.
Целият гардероб
Според проф. Рачев обаче е рано да прибираме зимните дрехи.
"Да изчакаме още с джапанките, все още не е за плаж. Но може малко по-леки обувчици да обуваме вече. Да е по-секси, по-отворено.
Целият гардероб трябва да е отворен и всички дрехи да са подръка.
В София ще е по-топло от Пловдив, тъй като и политическата обстановка е по-гореща тук.
Пролетта на морето е малко по-хладно, за разлика от есента. Рано е", допълни той, след което призова водещата Мария Цънцарова да приготви любим негов специалитет за предстоящия празник Осми март.
"Освен да направите по една баница за празника, няма какво друго да направите. С овча кайма и праз - ще намерите абсолютно всичко, ако тръгнете по магазините", пошегува се проф. Рачев.