Говоренето в стенограмите е обичайният език на хората в политиката, това заяви в студиото на "Офанзива" проф. Тодор Танев по повод скандалните стенограми от "инженерите" на новия политически проект "Да, България".

"По принцип така се говори в политиката. За съжаление, в Реформаторския блок също се говори така. От няколкото години, в които пребивавах там, все повече деградираха нещата в тази посока", посочи Танев.

"Не мисля, че е имало един-единствен КОЙ, по-скоро вътре  в блока имаше противоборство. Те така и не разбраха какво е неколкопартийна формация на 21 век. За съжаление, част от гражданите в РБ много отдавна вече бяха партийци. Те са тези, които предадоха идеята на Реформаторския блок отвътре и минаха доста официално към ДСБ - директно. Ако там е ставало нещо, не знам. Аз не съм предал идеята за РБ и това да има граждански съвет."

По повод десните формации, които се откъснаха от Реформаторите, проф. Танев посочи: 

"Според някои автентичната десница е протестърството, жълтите павета. Другото е прагматичното определение на дясно, което е ГЕРБ - там става дума за Европа, европейските фондове. Къде се разпределя такъв разговор, като този, който е в стенограмите - не става ясно. Достатъчно ненормално е да не се говори за идентичност, за това какво трябва да се направи, извън технологията на това да се вземе властта. Възможно е част от разговорите в стенограмите да са преправени, но съм сигурен, че такъв дебат е имало, защото съм чувал подобни неща и не съм единствен.

Трансформацията на Радан Кънев

От ноември 2015 г. нещо стана с Радан. Той беше през цялото време преди това в много силното менгеме на твърдите хедлайнери - протестъри, част от ДСБ. В крайна сметка той започна да говори интересни неща, понякога и не напълно разбираеми, включително и поведението му в парламента като опозиция, което остана неразбираемо.

Амбициите на Христо Иванов

"Голямата битка, която иска г-н Христо Иванов е директно с Бойко Борисов - битката е за раздаването на новата колода карти мажоритарност. Има голяма амбиция за овладяване на дясна мажоритарност и пресичане на сабите с ГЕРБ. В тези списъци, които имаше на гражданския съвет, Иванов не фигурираше.", заяви Танев.

За бизнес интересите в РБ и другите формации, които излязоха от блока

По времето, когато аз съм бил активен в гражданския съвет, съм усещал определени щения към властта. Това, което бихме нарекли привилегирована позиция при разпределението на определени средства и обществени поръчки, но пряко от партиите.

Проследете цялото интервю с проф. Танев в "Офанзива" във ВИДЕОТО: