Пожарът в пътническия влак Пловдив – София, който възникна на 21 юли т.г,. е в резултат на късо съединение в електрическата инсталация. Това е заключението на пожарно-техническата експертиза, съобщиха от прокуратурата в Пловдив.
Разследването на причините за пожара е приключило и магистратите постановиха прекратяване на наказателното производство поради липса на доказателства за извършено престъпление. От заключението на химическата експертиза става ясно, че не е доказано наличието на лезнозапалими и вредни вещества в електрошкаф №11 на влаковата композиция. Събраните във фазата на досъдебното производство доказателства сочат, че запалването на влаковата композиция не е свързано с нечие действие или бездействие, посочват от прокуратурата. Димана Тодорова, БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.