Протест срещу даването на Летище София на концесия

Според хората, които я оспорват, условията са неизгодни за България

https://blitz.bg/stolitsa/protest-sreshtu-davaneto-na-letishte-sofiya-na-koncesiya_news422458.html Blitz.bg

Протест срещу даването на Летище София на концесия. Причината е решението на транспортното министерство да предостави стопанисването на летището на частна фирма през май. Според властите така за 35 години в хазната ще влязат над 1 милиард лева.

Според протестиращите обаче условията са неизгодни за България. В писмо до управляващите синдикатите уверяват, че ако държавата продължава да управлява летището, в бюджета ще влязат повече от 2 милиарда лева.
 
Протестиращите уверяват, че недоволството им няма да попречи на пътуващите.
 
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай