Протестиращите от "Кремиковци" искат среща с Първанов

https://blitz.bg/obshtestvo/protestirashtite-ot-kremikovci-iskat-sreshta-s-parvanov_news43586.html Blitz.bg

Протестиращите работници от "Кремиковци" поискаха представител от Министерски съвет да излезе и да оповести съдбата на комбината, както и среща с президента Георги Първанов. Това заяви пред негодуващите Людмил Павлов, председател на ФСО „Подкрепа” към „Кремиковци”.

Според него, ако ситуацията остане индентична със сегашната ще се стигне до бой.
„От това, което ще се случи днес и утре зависи в кой ден от следващата седмица ще има нова национална протестна демонстрация”, каза Васил Яначков, председател на КНСБ „Кремиковци”. Синдикалистите отказват  среща в Министерски съвет, защото достатъчно пъти са заявявали своите искания и предложения. Те обявиха, че очакват конкретни отговори.
Полицейски кордони са оградили площада между президентството и Министерски съвет. Движението в района е спряно. /БЛИЦ




Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай