Протестиращите замълчаха за минута в памет на миньорите

Събират помощи за роднините на загиналите

https://blitz.bg/stolitsa/protestirashtite-zamalchaha-za-minuta-v-pamet-na-minyorite_news214622.html Blitz.bg

Протестиращите в София отдадоха почит към загиналите миньори в рудник „Ораново”. Всички протестиращи пред Народното събрание клекнаха и запазиха минута мълчание, за да отдадат почит към намерените загинали Иван и Николай.

Протестиращите са поставили кутия, в която събират помощи за близките на загиналите миньори.

Част от протестното шествие се насочва към “Орлов мост”. Друга част стои пред сградата на парламента. По данни на МВР към 20 ч. протестиращите са били около 1000 души.

Блокирано е движението на “Орлов мост”, както и на бул. “Цар Освободител” пред Софийския университет.

ОЧАКВАЙТЕ В БЛИЦ ПОДРОБНОСТИ ЗА ПРОТЕСТА!  
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай