Пускат нова банкнота от 10 лв.

https://blitz.bg/obshtestvo/puskat-nova-banknota-ot-10-lv_news26096.html Blitz.bg

От днес Българската народна банка пуска в обращение като законно платежно средство нова банкнота 10 лева, емисия 2008 година, съобщиха от банката.

Банкнотата запазва размера, цвета и графичното оформление на банкнотата от 10 лева, емисия 1999 г. Основно различията в новата банкнота се изразяват в промяната на годината на емисия; актуализиране на подписите на управителя на БНБ и на главния касиер на БНБ в долния десен ъгъл на лицевата страна на банкнотата; изменение на антикопирната ивица и осигурителната нишка; добавяне на скрит образ; добавяне на контрастно изображение „БНБ“ към водния знак и добавяне на бифлуорисценция.

Банкнотите от 10 лева, емисия 1999 г., ще продължават да бъдат в обращение заедно с банкнотите от новата емисия. /БЛИЦ


Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай