Пуснаха 5 блок на АЕЦ Козлодуй

https://blitz.bg/obshtestvo/pusnaha-5-blok-na-aec-kozloduy_news49938.html Blitz.bg

Пети блок на АЕЦ “Козлодуй” бе включен в енергийната система на страната след успешно приключване на плановия годишен ремонт вчера в 19 часа и 11 минути, съобщиха от централата.

Агенцията за ядрено регулиране е извършила необходимата проверка и е дала съгласие за пуск и експлоатация на 1000-мегаватовия блок.
Пети блок бе спрян на 11 април т.г. По време на престоя са изпълнени планираните дейности и са обхванати всички съоръжения, предвидени за ремонт в дългосрочния график на АЕЦ “Козлодуй”.
Реакторът на блока е зареден със свежо ядрено гориво за новата, 16-та поред, горивна кампания.
В съответствие с графика на Електроенергийния системен оператор, вторият 1000-мегаватов блок на атомната централа – 6 блок, работи с натоварване от 100%. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай