"Дарик" прави и телевизия

https://blitz.bg/obshtestvo/quotdarikquot-pravi-i-televiziya_news101590.html Blitz.bg

Плановете са новата радио-телевизия да стартира до края на годината. Първоначално ще върви по кабел и сателит, а след това вероятно ще бъде качена на т. нар. мултиплекс и ще се разпространява по ефир.

Съветът за електронни медии издаде лицензия за цифрова телевизия на “Дарик”. Разрешението е за програма с наименование “Дарик радио и телевизия” и трябва да е с политематичен програмен профил, пише на сайта на медийния регулатор. Идеята е да се набляга на информационно-музикалните предавания.

В момента се прави ремонт на сградата, където ще се помещава новата радио и тв компания. Тя се намира на столичния бул. “Ситняково”. Целта е студиата да станат подходящи и за поставянето на камери. От екипа разглеждали оферти за нова техника. На помощ ще се включат и двата новинарски хеликоптера, които “Дарик” купи преди 2 години./БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай